Nike+ SportWatch je nyní dostupný i v Čechách. Jak se mi s ním běhá?

Ačkoliv se představení Nike+ SportWatch mělo konat již začátkem minulého roku, dočkali jsme se ho až teď. 6. 8. 2013 se začal Nike+ SportWatch oficiálně prodávat v České republice.

Co je Nike+ SportWatch?

SportWatch jsou běžecké hodinky, které vyvinulo Nike ve spolupráci se společností TomTom. Přesný název hodinek je „Nike+ SportWatch GPS Powered by TomTom„. Tyto běžecké hodiny nabízejí běžcům užitečné funkce, díky kterým mohou svůj běh ještě více monitorovat, a zároveň napojení na největší běžeckou komunitu na světě s téměř čtyřmi miliony členů – Nike+.

Designově jsou hodinky velmi povedené. Jejich displej je čitelný a lze nastavit jeho dvě barevnosti, respektive klasickou a kontrastní verzi. Informace na displeji jsou čitelné i z větší vzdálenosti a díky dvěma řádkům lze zobrazovat více hodnot najednou. Hodnoty si můžete v aplikaci nainstalované v počítači nastavit – v horním řádku můžete nastavit tempo nebo aktuální rychlost a v druhém (větším) řádku pak uběhnutou vzdálenost, celkový čas běhu, tempo, průměrné tempo, spálené kalorie nebo hodiny. Mezi všemi hodnotami lze samozřejmě přepínat pomocí tlačítek na levém boku hodinek.

Další výhodou je dotykový displej. Klepnutím na displej lze aktivovat podsvícení (tato funkce mi u SportBandu hodně chyběla) a nastavit kola (okruhy). Okruhy jsou další funkcí, kterou u hodinek můžete využít. V aplikaci Nike+ nainstalované v počítači nebo hodinkách si můžete okruhy zapnout/vypnout. Pak už záleží na vás, jestli využijete automatických okruhů dle GPS nebo si budete okruhy měřit manuálně klepnutím na displej.

Po stisknutí jednoho ze dvou horních tlačítek po levé straně hodinek pak vyvoláte nabídku, ve které najdete tyto informace:

  • clock – slouží k nastavení hodin, data, času alarmu a zapnutí/vypnutí alarmu
  • run – touto volbou budete spouštět každý váš běh. Zde už pak zvolíte, jestli chcete běh měřit pomocí GPS, pomocí Shoe podu (čip, který je umístěný v podrážce levé boty) nebo obojího (to je dobré v případě, že běžíte např. lesem, kde může být špatný signál GPS; v tento okamžik GPS zastoupí a měření je přesnější), dále můžete v nastavení zapnout okruhy, intervaly nebo nainstalovat nový senzor (čip)
  • history – zde máte kompletní historii vašich běhů včetně detailů (čas, vzdálenost, tempo, spálené kalorie)
  • records – hledáte-li vaše běžecké rekordy, najdete je právě zde. Celkový počet uběhnutých kilometrů, nejrychlejší míle, nejrychlejší kilometr, nejrychlejších 5 kilometrů, nejrychlejších 10 kilometrů a nejdelší běh časově, to jsou hodnoty, které si můžete jednoduše zobrazit na displeji hodinek.
  • stopwatch – poslední možností jsou stopky, ke kterým asi není moc co psát

Hodinky mají také motivační prvky – dosáhnete-li osobního rekordu, budou vám hodinky blahopřát a gratulovat, po pěti dnech vás (pokud jste neměli žádný trénink) upozorní na vaši běžeckou neaktivitu a po každém běhu vás podpoří a dočkáte se uznání.

SportWatch lze samozřejmě spojit i s hrudním pásem, a to s Polarem kompatibilním s Nike+. Hrudní pás pak připojíte stejně jako nový čip.

Nabíjení a výdrž baterie

Hodinky se nabíjejí USB konektorem, který je na konci jejich pásku. Je dostatečně krytý, takže se nemusíte bát, že byste jej utrhli. Doporučuji ale pásek moc neohýbat, aby nedošlo k poškození „vnitřností“ konektoru v něm umístěných. K hodinkám je dodávám také cca 1 m dlouhý prodlužovací USB kabel. Co se týká výdrže hodinek, měla by se pohybovat kolem cca 8 hodin běhu a 14 dnů klasického používání.

Jak se mi s hodinkami běhá?

Zpočátku jsem běhal se SportBandem, který mi vyhovoval v jeho jednoduchosti a kompaktnosti. S tímto malým gumovým náramkem jsem naběhal stovky kilometrů a nikdy jsem s ním neměl sebemenší problém. Později mě ale zajímaly i další informace jako např. trasa běhu. Proto jsem si pořídil Sport Armband od Belkinu, což je pouzdro na telefon, které se připevňuje na rameno. V telefonu jsem měl nainstalovanou aplikaci Nike+, takže jsem měl vše, co aplikace nabízela. Běh s telefonem mi ale nepřišel tak komfortní. A právě SportWatch mi jej dokáže při běhu nahradit.

Co mi na hodinkách úplně nevyhovuje, je automatické přepínání informací např. při pauze nebo ukončení běhu – všechny informace o běhu se přepínají automaticky a často se mi stává, že zrovna informace, kterou chci vidět, prošvihnu, a tak musím čekat, než ostatní projedou. Další nevýhodou je nemožnost spárovat více Nike+ zařízení s jedním čipem. Máte-li např. SportBand a SportWatch, budete muset vyměnit čip dle zařízení, se kterým byl čip spárován.

V Čechách můžete pořídit SportWatch ve dvou verzích – s čipem a bez čipu – a dvou barevných variantách – černé a bílé, přičemž SportWatch bez čipu je dostupný pouze v černé barvě. Cena verze s čipem je 4 290 Kč a bez čipu 3 790 Kč.

Balení Nike+ SportWatch

Nike+ SportWatch

Nike+ SportWatch

Nike+ SportWatch - obsah balení

Prodlužovací USB kabel a manuál

USB konektor pro připojení k počítači

Nike+ SportWatch

Nike+ čip

Nike+ SportWatch

Tomáš Potěšil

Běhám a snad mi to ještě nějakou dobu vydrží.

Všechny mé příspěvky - Website

Sledujte mě:
TwitterFacebookGoogle PlusNike+



Přidej komentář: